Ładowanie…

Archiwizacjadanych.eu

Pomożemy ci zadbać o ważne dane i chronić je przed utratą.
zadbaj z nami o swoje dane

Koszt ogrodzenia akustycznego – Ile kosztuje ogrodzenie akustyczne?

Koszt ogrodzenia akustycznego – Ile kosztuje ogrodzenie akustyczne?

panele-akustyczne
ogrodzenia-panelowe-kalkulator

Zakup ogrodzenia akustycznego to doskonały sposób na zmniejszenie hałasu z Twojego domu. Zastosowanie ogrodzenia akustycznego w domu pozwoli Ci zmniejszyć hałas akustyczny nawet o 30 decybeli. Jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o ogrodzeniu akustycznym i jak zainstalować je samodzielnie.

Samodzielny montaż ogrodzenia akustycznego

Stawianie ogrodzenia to żmudne zadanie. Wybór odpowiedniego materiału, pomiar przestrzeni, którą zamierzasz wykorzystać i sprawdzenie zakopanych mediów to tylko niektóre z rzeczy, o których musisz pomyśleć, zanim postawisz swój nowy gmach na podwórku. Jeśli nie jesteś poręczny typ, zawsze można zatrudnić profesjonalistę, aby to zrobić dla Ciebie. W rzeczywistości, zatrudnianie profesjonalistów może rzeczywiście zaoszczędzić pieniądze. Profesjonalny instalator ogrodzenia może mieć cię w górę i działa w ciągu zaledwie czterech dni.

Jeśli chodzi o prawdziwe rzeczy, jakość wyboru będzie miała duże znaczenie w redukcji dźwięku, który otrzymasz. Jeśli planujesz budowę ogrodzenia, możesz chcieć wybrać trwały materiał, taki jak Colorbond lub stal. Materiały te mają dodatkową zaletę odbijania wewnętrznego i zewnętrznego hałasu.

Podczas gdy jesteś przy tym, możesz również rozważyć użycie wysokiej jakości materiału dźwiękoszczelnego. Na przykład, koce dźwiękoszczelne Quiet Quilt są oceniane na zewnątrz i są przeznaczone do wykonywania wielu funkcji, w tym absorpcji i redukcji pogłosu.

Możesz również rozważyć zainstalowanie bariery szczelnej. Bariery szczelne działają podobnie jak izolacja akustyczna ścian, ale są znacznie skuteczniejsze w pochłanianiu hałasu. Jest to szczególnie ważne, jeśli mieszkasz w głośnym sąsiedztwie. Możesz uzyskać ten sam efekt budując ogrodzenie na szczycie solidnej betonowej ściany.

Wreszcie, należy rozważyć uzyskanie akustycznej okładki ogrodzenia. Są one dostępne w różnych rozmiarach, kolorach i stylach. Są one idealne dla właścicieli domów, którzy chcą zainstalować swoje własne ogrodzenia. Są one również wyposażone w wiele fajnych funkcji, w tym odporne na warunki atmosferyczne projekty i wodoodporność.

Podczas gdy instalacja własnego ogrodzenia może zaoszczędzić trochę pieniędzy z góry, koszt może szybko dodać. Możesz także rozważyć wynajęcie profesjonalisty, aby uzyskać pracę w prawo. Profesjonalny instalator ogrodzenia będzie miał wszystkie narzędzia i sprzęt potrzebny do wykonania pracy, a oni prawdopodobnie będą w stanie zainstalować nowy płot w ciągu zaledwie czterech dni.

Redukcja hałasu akustycznego nawet o 30 decybeli

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w pobliżu ruchliwej drogi, hałaśliwego sąsiada czy hałasugo klimatyzatora, ogrodzenia akustyczne mogą pomóc zmniejszyć hałas w Twoim domu. W rzeczywistości mogą one zmniejszyć hałas nawet o 30 decybeli.

Ogrodzenia dźwiękoszczelne mogą być wykonane z różnych materiałów, w zależności od budżetu i preferencji. Niektórzy ludzie wybierają materiały na podstawie osobistego gustu, podczas gdy inni opierają swój wybór na konstrukcji i trwałości.

Drewno jest często używane do ogrodzeń, ponieważ pochłania dźwięk. Wybierając drewno, należy rozważyć, jak materiał będzie traktowany. Drewno może być barwione, malowane lub poddane obróbce w celu wytłumienia dźwięku.

Drewno jest również wykorzystywane do ogrodzeń akustycznych, ponieważ może pochłaniać dźwięk i odbijać go z powrotem. Najczęstszym rodzajem drewna jest drewno czerwone. Niezależnie od wybranego materiału, należy pamiętać, że większość paneli akustycznych jest przeznaczona do pochłaniania dźwięku.

Wysokość ogrodzenia jest również ważnym czynnikiem. Jeśli ogrodzenie jest zbyt niskie, pozwoli falom dźwiękowym przejść. Ważne jest, aby pamiętać, że grube ogrodzenia mają tendencję do trudniejszego przenikania, więc mogą blokować niektóre częstotliwości.

Możesz również użyć specjalnej akustycznej folii ogrodzeniowej, aby zwiększyć grubość swojego ogrodzenia. Te okłady na bazie winylu służą do pokrycia szczelin i zwiększenia gęstości ogrodzenia. Można je łatwo zainstalować i należy je rozwinąć przed użyciem.

Oprócz ogrodzeń akustycznych, w celu zmniejszenia hałasu, do ścian działowych domu można przymocować ogrodzenia akustyczne. Materiały te są trwałe i mogą zmniejszyć hałas o ponad 60 procent dla ludzkiego ucha. Są one również tańsze niż ściany z cegły.

Wybierając ogrodzenie akustyczne pamiętaj, że musi ono znajdować się blisko źródła hałasu. Wysokość ogrodzenia zależy od wysokości źródła hałasu i tego, jak blisko znajduje się ono Twojego domu.

Do redukcji hałasu można użyć różnych materiałów, w tym drewna, winylu obciążonego masą lub Acoustifence. Należy wybrać materiał, który będzie trwały i pomoże zmniejszyć hałas, a także taki, który jest szczelny.

Umieszczenie bariery dźwiękowej jak najbliżej źródła hałasu

Postawienie bariery dźwiękowej jak najbliżej źródła hałasu to świetny sposób na zablokowanie niepożądanego hałasu. Istnieje kilka różnych opcji do wyboru, w tym ogrodzenia akustyczne, bermy lub drzewa.

Jeśli myślisz o zainstalowaniu ogrodzenia akustycznego, powinieneś najpierw zastanowić się, ile hałasu będziesz próbował zredukować. Wielkość redukcji hałasu zależy od konstrukcji ogrodzenia i użytych materiałów.

Najbardziej skuteczne ogrodzenia akustyczne wykorzystują materiały, które odbijają i pochłaniają dźwięk. Na przykład, solidne ogrodzenie o wysokości 8 stóp może zmniejszyć hałas otoczenia o 6 do 10 decybeli. Jednak żadna bariera nie jest w stanie wyeliminować całego hałasu.

Ważniejsza od użytych materiałów jest sama konstrukcja ogrodzenia. Jeśli ogrodzenie będzie zbyt cienkie, fale dźwiękowe przejdą przez nie na wylot. Trzeba też zadbać o to, by między deskami nie było żadnych szczelin.

Najlepszym rodzajem ogrodzenia do blokowania dźwięku jest ściana murowana. Są to zazwyczaj 12 do 15 stóp wysokości, ale mogą być tak wysokie, jak 20 stóp. Mogą być wykonane z betonu, bloku murarskiego, drewna lub ziemi.

Najlepszym sposobem jest zastosowanie technologii pióra i wpustu, która zapewnia ścisłe dopasowanie desek do siebie. Można również zdecydować się na zastosowanie nakładek na ogrodzenie, aby zwiększyć jego wysokość.

Innym sposobem na zablokowanie hałasu jest posadzenie krzewów i drzew. Rośliny te pochłaniają dźwięk, a także mogą pomóc w blokowaniu wzroku. Jednak ta opcja może nie być najlepszym wyborem.

Możesz również zainstalować ogrodzenie akustyczne, które wykorzystuje masowo ładowany winyl. Ta opcja może pomóc w absorpcji hałasu i jest tańsza niż rozebranie ogrodzenia.

Wreszcie, jeśli masz budżet na to, można zbudować berm. Bermy to podniesione bariery z ubitej gleby, które naturalnie blokują dźwięk. Są one świetną opcją, ale mogą nie pasować do Twojej estetyki. Można też posadzić drzewa i krzewy na szczycie bermy. Te opcje są również lepsze do blokowania hałasu niż standardowe ogrodzenie.

Jeśli instalujesz ogrodzenie akustyczne, najlepszym sposobem na zablokowanie dźwięku jest użycie gęstych materiałów murarskich. Materiały te są mocne i gęste, co pomaga im pochłaniać dźwięk.

AcoustiFence vs. panele pochłaniające Jakoustic

Niezależnie od tego, czy chcesz zredukować hałas pochodzący od sąsiadów czy hałasuj jednostki klimatyzacyjnej, możesz to zrobić, instalując ogrodzenie akustyczne. W zależności od rodzaju hałasu, ogrodzenie może zmniejszyć hałas nawet o 30 decybeli.

Istnieje kilka rodzajów ogrodzeń akustycznych. Należą do nich AcoustiFence, czyli membrana, która jest przeznaczona do pochłaniania dźwięku. Te panele są dostępne w różnych wysokościach i mogą być przymocowane do ogniwa łańcucha lub szyn. Są one również dostępne w różnych szerokościach i są łatwe do zainstalowania.

Acoustifence jest niedrogim rozwiązaniem dla zmniejszenia hałasu z zewnątrz. Jest tańsze od muru z cegły lub ściany betonowej. Jest również mniej kosztowne niż tradycyjne ogrodzenie. Ten rodzaj ogrodzenia jest łatwy w instalacji i zapewnia cichsze środowisko.

Inny rodzaj ogrodzenia, zwany Jakoustic(r), zapewnia akustyczną prywatność i bezpieczeństwo. Wykonane jest z naturalnego drewna i objęte 25-letnią gwarancją.

Ogrodzenie akustyczne Jakoustic(r) Plus posiada dodatkową warstwę materiału pochłaniającego po jednej stronie ogrodzenia. Jest to idealne rozwiązanie dla obszarów z powierzchniami odbijającymi światło. Jest również idealne do zastosowań z silnym przenikaniem hałasu. Jest dostępne w czterech poziomach wysokości.

Panele Jakoustic Absorptive mają z jednej strony włókno Rockwool, a z drugiej warstwę absorpcyjną. Dostępne są w czterech różnych poziomach wysokości i mogą zredukować hałas nawet o 32 decybele. Powinny być instalowane w pomieszczeniach zamkniętych.

Bariera Jakoustic Highway wykonana jest zgodnie ze standardami autostradowymi. Nie posiada poziomych szyn i wykorzystuje płyty akustyczne o grubości 34mm. Dostępna jest w wysokościach do 12m.

Inną opcją wygłuszenia ogrodzenia jest użycie produktu winylowego obciążonego masą. Winyl obciążony masą jest cieńszy niż gęsty winyl i jest trwały do użytku zewnętrznego. Inną opcją jest koc akustyczny Quiet Quilt. Te koce są również przeznaczone do długotrwałego użytkowania na zewnątrz.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca, aby w nocy hałas nie przekraczał 40 decybeli. Na obszarach miejskich wzrasta zanieczyszczenie środowiska hałasem. Ten rodzaj hałasu pochodzi z zakładów przemysłowych, placów budowy i hałaśliwych sąsiadów.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzeniaplastikowe.info – ogrodzenie akustyczne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]